Jak zaoszczędzić pieniądze na testach okresowych?
Testy laboratoryjne to tysiące opcji badawczych, które oferują ogromne możliwości diagnostyczne. Umożliwiają one określenie obecności choroby, jej stadium i są z pewnością obiektywną oceną naszego stanu zdrowia. Dlatego, aby postawić właściwą diagnozę, lekarz nie tylko przeprowadza sondaże i badania, ale także przepisuje badania laboratoryjne. To często prowadzi do pytania, skąd wziąć testy i jak można na nich zaoszczędzić? Istnieje kilka sposobów na zaoszczędzenie na testach.
Jak zaoszczędzić pieniądze na testach okresowych:
- Poczekaj na promocję
Centrum medyczne często organizuje promocje, podczas których klienci otrzymują dobre rabaty na określone badania. Aby złapać promocję, należy regularnie śledzić ogłoszenia na stronie internetowej placówki medycznej lub zapisać się do newslettera. - Program lojalnościowy
Aby utrzymać lojalność klientów, centrum medyczne posiada różne programy, które zapewniają zniżki na usługi, w tym na badania laboratoryjne. Aby przystąpić do takiego programu, należy zostać stałym klientem kliniki i otrzymać kartę lojalnościową. - Otrzymaj premię
W przypadku częstego przeprowadzania testów, istnieje program bonusowy dla takich klientów. W tym przypadku ośrodek zdrowia wyda kartę bonusową, która uwzględnia koszty badań. I im częściej je bierzesz, tym większą dostajesz premię. - Przeprowadź testy w określonym czasie.
W pewnych momentach testy są tańsze. Wynika to z chęci podtrzymania ciągłości pracy laboratorium. Często zdarza się, że duża liczba osób wykonuje testy w tym samym czasie, a laboratorium jest obciążone po brzegi. W innych godzinach, wręcz przeciwnie, nie ma wystarczającej ilości pracy, a w tym czasie przeprowadzenie testów jest tańsze niż w popularnych terminach. - Badanie zgodnie z przepisem lekarza.
Nie wymyślaj własnego powodu do przeprowadzania testów – 100% twoich pieniędzy zostanie zmarnowane. Zaufaj profesjonalistom, pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kosztów. - Ważne jest, aby przestrzegać zasad!
Jedną z częstych przyczyn dodatkowych kosztów badań jest nieprzestrzeganie zasad. Na przykład, dzisiaj bardzo popularne jest przyjmowanie suplementów diety. Jednak niektóre z nich mogą mieć wpływ na wyniki testów. Na przykład, biotyna, która jest używana do poprawy stanu włosów i paznokci, w dużych dawkach może powodować błędne wyniki niektórych badań serologicznych.
Niektóre leki mają duży wpływ na wyniki badań. Na przykład, heparyna, która często jest przepisywana w trombofilii, ma znaczący wpływ na wynik wysoce dokładnej metody diagnostycznej, takiej jak reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR).
A jeśli chodzi o testy hormonalne, to szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad. Na przykład, badania na żeńskie hormony rozrodcze – LH, FSH, estradiol, progesteron – powinny być wykonywane wyraźnie w dni zalecane przez ginekologa. Testy progesteronowe wykonywane są zazwyczaj w 21. dniu cyklu, a inne hormony – w 3-5 dniu cyklu.
Przy okazji, zwykła filiżanka kawy, kawałek banana rano lub inne produkty mogą znacząco wpłynąć na stężenie metanefryny/normalnej metanefryny w moczu i spowodować błędny wynik.
W związku z tym, jeśli przyjmujesz leki lub suplementy diety, konieczne jest poinformowanie lekarza przed podjęciem jakichkolwiek badań. Ważne jest również przestrzeganie zasad przygotowania do badań, o których poinformuje Państwa lekarz.